Yalova Üniversitemiz Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜGİM) tarafından düzenlenen 3. Girişimcilik ve Kariyer Günleri Etkinliği, Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Yalova Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Kurt, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Torkul, YÜGİM Müdürü Doç. Dr. Hacı Yunus Taş ile birlikte idari ve akademik personelimizin yanı sıra öğrencilerimiz de yoğun düzeyde katılım sağladılar.  

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Üniversitesi Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜGİM) Müdürü Doç. Dr. Hacı Yunus Taş, düzenlenen program ile ilgili görüşlerini, amaçlarının başarılı girişimcilerle öğrencileri bir araya getirerek, onların tecrübelerinden istifade etmek şeklinde ifade etti. 

Yalova Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Torkul da konuşmasında hızlı bir değişim ve dönüşüme sahne olan dünyamızda, teknolojik gelişmelere koşut birçok mesleğin yok olduğunu ve birçok yeni mesleğin ortaya çıktığını belirtti. Bu bağlamda girişimciliğin öneminin arttığını vurgulayan Prof. Dr. Torkul, 2025 yılına değin binlerce yeni mesleğin ortaya çıkacağını, ilgili durumu öngörerek doğru adımlar atmak suretiyle, girişimciliği ön plana çıkarmak gerektiğini ifade etti. Prof. Dr. Orhan Torkul, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımları adına konuklarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 

            Yalova Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Kurt ise konuşmasında iş yaşamında başarılı olabilecek bireylerin girişimci ruha sahip kişiler arasından çıkacağını ancak, beden ve ruh sağlığı olarak sağlam kişiliğe sahip kişilerin başarılı birer girişimci olabileceğini söyledi. Girişimcilerin başarılı olabilmek için mutlaka kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini vurgulayan Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Kurt, ilgili unsurların yanı sıra girişimcilerin önünün açılması noktasında tüm paydaşların, girişimcilere gerekli desteği vermesi gerektiğinin altını çizdi.   

YÜGİM Müdürü Doç. Dr. Hacı Yunus Taş Moderatörlüğü’nde düzenlenen ilk oturumda, FD Akademi MÜSİAD Danışmanlık ve Eğitim Sektörü Kurulu Yönetim Danışmanı Ferhat İstanbul,  Sohak Yapı Mimarlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Tuğcan Parlak, Yönetim Akademisi Şirketler Gurubu Genel Müdürü Hüseyin Demirgıran ve MNT Elektronik İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Kerem Okudan birer konuşma gerçekleştirerek, iş hayatlarındaki tecrübelerini ve tavsiyelerini öğrencilerle paylaştılar. 

Yalova Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Güloğlu Moderatörlüğü’nde gerçekleştirilen ikinci oturumda ise ıslak mendilin mucidi olarak bilinen girişimci Ataman Özbay, Sefa Merve şirketinin kurucu ortağı girişimci iş adamı Mehmet Metin Okur ve Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Yıldız mesleki deneyimlerini katılımcılar ile paylaştılar. 

Yalova Üniversitemiz Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜGİM) tarafından düzenlenen, 3. Girişimcilik ve Kariyer Günleri etkinliği soru cevap bölümü ve konuşmacılara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi. 

 

1​

Etiket: iii-girisimcilik-ve-kariyer-gunleri

Dosya Adı Tarih Boyutu
Girişimcilik .JPG 3.07.2021 23:32:32 8,16 MB İndir Göster